Zaloguj się

Dodał Redaktor

Zaloguj się , aby wyświetlić dane kontaktowe.

Szelejewo Drugie, klasycystyczny pałac z pocz. XX w. Ciekawa Postać, Gastronomia, Zabytki

Pałac wybudowany został w 1910 roku przez księcia Heinricha Schonburg von Waldenburg. Pałac klasycystyczny nawiązujący stylem do secesji. Dość nietypowy wygląd pałacu wziął się stąd, że wcześniej nie posiadał on portyku kolumnowego, tylko podjazd prowadzący do samego wejścia. W pałacu zachowano relikty przeszłości: rzeźby i obrazy, m.in. portret Stanisława Karłowskiego pędzla Kazimierza Pochwalskiego wiszący w holu. Wiszą tu także akwarele Juliana Fałata oraz inne obrazy – repliki dzieł znanych mistrzów. Obok park krajobrazowy z XVIII, przekomponowany i powiększony na pocz. XX w. o pow. 3,8 ha. Więcej informacji TUTAJ

Źródło: http://www.polskiezabytki.pl

CIEKAWOSTKA:

Przy pałacu znajduje się kaplica, 1647 r. przebudowana w 1976 r. Obecnie to kościół filialny p.w. Matki Boskiej Pocieszenia.

CIEKAWA POSTAĆ:

Od 1920 do 1939 roku właścicielem majątku był polski senator, bankowiec i przedsiębiorca Stanisław Karłowski. Stworzył on w 1930 roku na tym terenie pierwsze w Polsce gospodarstwo ekologiczne. I wprowadził metodę biodynamicznej uprawy, która jest znana i rozpowszechniana w świecie do dzisiaj.

Lokalizacja

Dodaj Opinię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Usługa
Stosunek jakości do ceny
Lokalizacja
Czystość