Zaloguj się

Dodał Redaktor

Zaloguj się , aby wyświetlić dane kontaktowe.

Racot, Państwowa Stadnina Koni Przyroda, Rekreacja, Rozrywka

Historia miejscowego Zakładu Chowu Koni sięga roku 1925. W 1928 roku na mocy dekretu Ministra Rolnictwa i Reformy Rolnej, został on przekształcony w Państwową Stadninę Koni. Obok – Janowa Podlaskiego i Kozienic była to trzecia tego typu placówka w międzywojennej Polsce. Tradycje hodowlane kontynuowano w Racocie po wojennej zawierusze, specjalizując się w rasach: Wielkopolskiej i Szlachetnej Półkrwi.

Stadni Koni w Racocie zaprasza na jazdy rekreacyjne. Prowadzi naukę jazdy konnej dla początkujących (dorosłych i dzieci) oraz treningi doskonalące posiadane już umiejętności (przygotowujemy do egzaminu na brązową odznakę PZJ). Ośrodek dysponuje krytą ujeżdżalnią, maneżem, hipodromem oraz terenami parkowymi przystosowanymi do jazdy konnej. Dzięki temu adepci mogą rozwijać umiejętności w urozmaiconych warunkach.

Maluchom oferuje przejażdżki na kucyku. W czasie 20 minut dziecko może oswoić się z koniem, wykonując proste ćwiczenia pod nadzorem instruktora. Do osób z problemami zdrowotnymi adresowane są zajęcia hipoterapeutyczne. Program ćwiczeń jest indywidualnie dostosowywany do potrzeb pacjentów.

Lokalizacja

Dodaj Opinię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Usługa
Stosunek jakości do ceny
Lokalizacja
Czystość