Drewniany kościół zbudowany został w 1785 roku, a restaurowany w 1899 roku. Data zaznaczona na belce tęczowej z napisem fundacyjnym i krucyfiksem, pod którym znajduje się główka anioła z XVII w.
Kościół znajduje się w centrum wsi przy rozwidleniu dróg do Kurowa i Mikoszek. Świątynia wzniesiona jest na ceglanej podmurówce. Kościół pokryty jest dwuspadowym dachem w partii nawy i kruchty, a w pozostałych częściach dachem trójspadowym. Dach nad nawą i prezbiterium jest kryty gontem. W dachu nawy znajdują się trójkątne okienka. Na dachu nawy znajduje się wieżyczka, nakryta cebulastym hełmem, a nad prezbiterium jest wieżyczka, w której umieszczona jest sygnaturka. Kościół jest ciekawym przykładem osiemnastowiecznego sakralnego budownictwa drewnianego w Wielkopolsc
Wart obejrzenie jest ołtarz główny pochodzący z lat 1620 – 1630. Centralnym punktem ołtarza jest obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem w typie Śnieżnej z klęczącą figurą duchownego i datą 1621r. Ołtarz boczny pochodzi z lat 1720 – 1730, na jego nastawie znajduje się 9 płaskorzeźb, przedstawiających postacie świętych. W centrum ołtarza znajduje się rzeźba św. Mikołaja, a obok charakterystyczna chrzcielnica z około 1700 roku w formie pnia, z rzeźbą pelikana karmiącego pisklęta.
Dodaj komentarz